Kocioł zasypowy 24 godzinny KW-GR GENERATOR wersja wysoka - moc 20 kW

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: GROBELNY
  • Waga: 243 kg
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY

UWAGA !!! Kocioł przeznaczony jest wyłącznie do eksploatacji w instalacjach grzewczych ciepłej wody użytkowej tzw. c.w.u.

Parametry kotła KW-GR znajdują się
w poniższym opisie

 

Parametry techniczne

Model kotła: KW-GR wysoki
Typ kotła: zasypowy sterowany
Znamionowa moc cieplna [kW]: 10
Moc szczytowa [kW]: 20
Średnia moc eksploatacyjna [kW]: 5
Powierzchnia grzewcza kotła [m2]: 2.2
Ogrzewana pow. [m2]: 40 - 90
Sprawność cieplna [%]: 82 - 85
Stosowany opał: miał węglowy, węgiel, drewno
Jednorazowy zasyp paliwa [kg]: 25
Wymagany przekrój otworu komina [cm2]: 250
Wymagana wysokość komina [m]: 4.5
Długość kotła [mm]: 560
Szerokość kotła [mm]: 540
Wysokość kotła [mm]: 1140

OPIS PRODUKTU

Kotły GENERATOR KW-GR są nową generacją kotłów pracujących bezobsługowo w systemie 24 godzinnym opalanych miałem węglowym z wymuszonym procesem spalania za pomocą dmuchawy sterowanej sterownikiem mikroprocesorowym.Wysoka sprawność przekraczająca 85 % przy mocy nominalnej. Wysoka sprawność kotła i czystość spalin są porównywalne pod względem zanieczyszczeń środowiska z kotłami olejowymi czy gazowymi co jest potwierdzone szeregiem badań zatwierdzonych przez Katedrę Techniki Cieplnej Politechniki Poznańskiej i kolejnych badaniach kontrolnych przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Kotły KW-GR GENERATOR występują w dwóch wersjach, wersji typowej niskiej oraz w wersji wysokiej.


 

WYMIARY KOTŁA

  • szerokość kotła: 540 mm
  • długość kotła: 560 mm
  • wysokość kotła: 1140 mm

 

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

 

Wymiennik ciepła wykonany z atestowanej stali kotłowej /gat. P265GH/ o grubości od 5 do 8 mm z hut Arcelor Mittal Poland S.A. oddział Kraków oraz U. S. Steel Košice
Mikroprocesorowy sterownik z nowoczesnym algorytmem PID - oszczędność do 30% opału oraz z obsługą pompy c.o. i w opcji dodatkowej c.w.u.
Firma Grobelny udziela 3 latniej gwarancji na wymiennik ciepła oraz udzielana jest 2 letnia gwarancja na pozostałe elementy kotła
Kocioł posiada bardzo wysoką sprawność cieplna, która wynosi powyżej 80 %
Dwa tryby pracy, rozpalanie z góry jako kocioł  miałowy lub od dołu do spalania węgla kamiennego, drewna itp.
System wielopunktowego doprowadzenia powietrza do komory paliwa z samoczyszczącymi się dyszami

 

PRZEZNACZENIE KOTŁÓW KW-GR GENERATOR

Kotły typu KW-GR GENERATOR przeznaczone są do podgrzewania wody w układzie otwartym centralnego ogrzewania do temperatury na wyjściu z kotła nie przekraczającej 90 oC. Znajdują one zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania i centralnej ciepłej wody, zarówno grawitacyjnych jak i pompowych. Przeznaczone są do ogrzewania obiektów mieszkalnych jednorodzinnych wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej takich jak: szkoły, urzędy, obiekty handlowe, obiekty produkcyjne i inne. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych wpływających na ogólną sprawność kotłów (średnia sprawność eksploatacyjna 80-82 %), jak również przez zastosowanie miału węgla kamiennego jako paliwa podstawowego mogą stanowić alternatywę dla kotłów typowo węglowych, olejowych i gazowych ze względu na koszty eksploatacji.


DOBÓR KOTŁA DO INSTALACJI GRZEWCZEJ

Podstawą prawidłowego doboru kotła jest bilans cieplny obiektu, sporządzony zgodnie z normą ochrony cieplnej budynku. W przypadku doboru jednostek grzewczych do ogrzania obiektów wielobudynkowych, zaleca się przeprowadzenie bilansu cieplnego budynków, biorąc szczególnie pod uwagę straty wynikające z przesyłu ciepła do budynków. W tabeli podano dane techniczne, które również mogą stanowić podstawę dla określenia wielkości kotła. Dane te mają charakter orientacyjny i określone są dla pomieszczeń, których wysokość nie przekracza 3 m i założonych stratach ciepła na poziomie 110 W/m2. Przy doborze kotła należy uwzględnić 10-cio procentowy zapas mocy kotła w stosunku do faktycznego zapotrzebowania wynikającego z bilansu cieplnego budynku.


 

ZALECANY OPAŁ

Przy doborze paliwa do kotłów c.o. typu KW-GR GENERATOR należy zwrócić szczególna uwagę na jego odpowiednią granulację. Zbyt drobny może utrudnić, bądź uniemożliwić spalanie.Ważnym czynnikiem dobrego spalania jest właściwe nawilżenie miału tj. do około 20 % (paliwo wilgotne lecz nie ociekające). Miał o większej granulacji wymaga mniej wody. Właściwą wilgotność należy ustalić eksperymentalnie, w ten sposób aby tworzył strukturę gruzełkowatą, przepuszczalną dla powietrza.

UWAGA !!!

Producent zastrzega sobie prawo zmian technicznych, konstrukcyjnych i dokumentacji kotła, związanych z jego stałą modernizacją i udoskonalaniem.