Kocioł z podajnikiem na ekogroszek KLASTER 5 - 5 Klasa - EcoDesign - 50 kW

Parametry kotła KLASTER znajdują się
w poniższym opisie

 

MOŻLIWOŚCI STEROWNIKA ST-480

sterowanie wentylatorem i podajnikiem ślimakowym lub tłokowym
sterowanie pompą CO
sterowanie pompą CWU
sterowanie pompą podłogowa
sterowanie pompą cyrkulacyjna
sterownie siłownikiem zaworu mieszającego
możliwość podłączenia regulatora pokojowego z komunikacja RS lub tradycyjna
możliwość podłączenia modułu ST-65 GSM
możliwość podłączenia modułu ST-505 ETHERNET
możliwość sterowania dwoma zaworami za pomocą dodatkowych modułów ST-61 v4 lub ST-431n

 

 

DOSTOSOWANIE STRONY PODAJNIKA

Nowatorskie rozwiązanie wykonania paleniska kotła Klaster 5 umożliwia dostosowanie przez Klienta strony, z której będzie zamontowany podajnik z zasobnikiem. Korpus kotła posiada zaślepkę montażową podajnika ślimakowego, którą samemu można przemontować. Dodatkowo specjalnie opracowane wymiary elementów korpusu, podajnika i zasobnika gwarantują łatwość wykonania tej czynności.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: GROBELNY
  • Waga: 960 kg
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY
  • 27 300,00 zł
  • szt.

Oryginalne produkty od producenta GROBELNY a także licencjonowane urządzenia sterujące i osprzęt zamienny.

Model kotła: KLASTER 5
Typ kotła: z podajnikiem ślimakowym
Znamionowa moc cieplna [kW]: 50
Powierzchnia grzewcza kotła [m2]: 6.1
Ogrzewana pow. [m2]: 400 - 700
Sprawność cieplna [%]: do 94
Ciśnienie robocze max [bar]:: 1,5
Stosowany opał: ekogroszek
Pojemność zasobnika paliwa [kg]: 400
Wymagany ciąg spalin [Pa]: 25
Wymagana wysokość komina [m]: 5 - 7
Pojemność wodna kotła [dm3]: 400
Wymiary czopucha [mm]: fi 200
Średnica zasilania i powrotu [cale]: 1 1/4
Długość kotła (głębokość) [mm]: 1260
Wysokość kotła [mm]: 1650
Szerokość z podanikiem [mm]: 1360
Napięcie zasilania [V]: 230
Średni pobór mocy [kW]: 0,25

OPIS BUDOWY KOTŁA

Kocioł Klaster 5-50 z retortowym palnikiem węglowym jest kotłem niskotemperaturowym i przeznaczony jest do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90 ° C. i ciśnieniu maksymalnym 0,2 Mpa. Znajduje on zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych i usługowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich itp. Kocioł typu może być stosowany wyłącznie w instalacji systemu otwartego zabezpieczonego hydraulicznie zgodnie z normą PN-91/B-02413 „Ogrzewnictwo i ciepłownictwo. Zabezpieczenia urządzeń ogrzewań wodnych systemu otwartego. Wymagania", oraz może pracować zarówno w układzie grawitacyjnym (jako zasadniczym), jak i w układzie pompowym.

Kocioł Klaster 5-50 o mocy 50 kW, jest konstrukcją stalową, spawaną. Wykonany jest z blachy stalowej przeznaczonej do produkcji kotłów.

 

SCHEMAT I PRZEKRÓJ KOTŁA KLASTER 50 kW

Podstawowymi elementami kotła są:

- korpus wodny - wykonany z blach stalowych spawanych elektrycznie. Połączenia sąsiadujących ścian wzmocnione są zespórkami. Blachy wewnętrzne korpusu omywane spalinami posiadają grubość 5 mm, natomiast blachy zewnętrzne korpusu posiadają grubość 4 mm.

- komora paleniskowa - w kształcie prostopadłościanu, w której zabudowany jest palnik retortowy. Wszystkie boczne ścianki komory spalania chłodzone są wodą. Górną ścianę komory paleniskowej stanowi stalowy poziomy panel konwekcyjny wyłoŜony od dołu płytą ceramiczną.

- wymiennik ciepła – powyżej panelu zabudowane są przeciwstawnie następne dwa poziome panele konwekcyjne, tworzące 3-ciągowy kanał przepływowy dla spalin. Następnie spaliny kierowane są poprzez pionowy kanał przewałowy do układu poziomych dwurzędowych ciągów płomieniówek. Z płomieniówek dalej spaliny przepływają do komory osadczej pyłu skąd są odprowadzane do instalacji kominowej.

- retortowy palnik węglowy – zamontowany w dolnej części komory spalania, z boku kotła. Składa się z podajnika ślimakowego - napędzanego motoreduktorem - pobierającego paliwo z zasobnika i dostarczającego je do paleniska (retorty), gdzie realizowany jest proces spalania. Konstrukcja zespołu palnika umożliwia szybki jego montaż jak i demontaż. Odpady paleniskowe gromadzone są na dnie komory paleniskowej,(poniżej palnika).

- zasobnik paliwa – zbiornik stalowy ze szczelnie zamykaną pokrywą, zamontowany jest na palniku w strefie podajnika.

- sterownik mikroprocesorowy - zamontowany w górnej przedniej części obudowy kotła. Sterownik umożliwia zaprogramowanie temperatury pracy kotła, a także zaprogramowanie zmiany temperatury jego pracy w dowolnym czasie oraz dostosowanie mocy kotła do bieżącego zapotrzebowania. Sterownik dodatkowo wyposażony jest w czujnik kontroli pracy i awaryjnego wyłączenia kotła (STB), po przekroczeniu temperatury wody 95°C.

- wentylator nadmuchowy – mocowany do palnika, przeznaczony do dostarczania odpowiedniej ilości powietrza do paleniska retortowego. Ilość dostarczanego powietrza jest zmienna, regulowana mikroprocesorowym sterownikiem, zależnie od bieżącej temperatury pracy kotła.

- izolacja termiczna kotła - wykonana jest z wełny mineralnej umieszczonej w kasetach z izolacyjnych blach stalowych.

 

 

DOSTOSOWANIE WYLOTU KOMINA W KOTLE

 

 

TABELA PORÓWNAWCZA PARAMETRÓW TECHNICZNYCH KOTŁÓW KLASTER

 

PROGRAM DOFINANSOWAŃ I DOPŁAT NA WYMIANĘ KOTŁÓW

Kotły z dotacją. Oferowane przez naszą firmę kotły 5 KLASY i ECODESIGN należą do nowoczesnych urządzeń grzewczych, które objęte są programami dopłat i dofinansowań związanych z wymianą urządzeń grzewczych na nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła.

Podstawowym celem Programu ograniczenia niskiej emisji jest systemowe ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery, poprzez kompleksową likwidację istniejących, nieefektywnych źródeł ciepła. Założony cel osiąga się poprzez wprowadzenie systemu dotacji dla odbiorców, którzy zamieniają stare nieefektywne źródła ciepła na ekologiczne, energooszczędne urządzenia grzewcze oraz odnawialne źródła energii - układy solarne.

Założony cel osiąga się poprzez wprowadzanie:
- ekologicznych, energooszczędnych urządzeń grzewczych
- odnawialnych źródeł energii (biomasa, układy solarne i inne)
- możliwość realizacji kompleksowych

Firma Grobelny w swojej ofercie posiada kotły spełniające najwyższe wymagania stawiane urządzeniom grzewczym do których należy prezentowany kocioł 5 KLASY z serii KLASTER jednocześnie spełniający założenia dyrektywy ECODESIGN na rok 2020.