Kocioł z podajnikiem na ekogroszek KLASTER 5 - 5 Klasa - EcoDesign - 23 kW - izolacja Premium

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: GROBELNY
 • Waga: 483 kg
 • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY

Parametry kotła KLASTER 5 znajdują się
w poniższym opisie

 

MOŻLIWOŚCI STEROWNIKA ST-480

sterowanie wentylatorem i podajnikiem ślimakowym lub tłokowym
sterowanie pompą CO
sterowanie pompą CWU
sterowanie pompą podłogowa
sterowanie pompą cyrkulacyjna
sterownie siłownikiem zaworu mieszającego
możliwość podłączenia regulatora pokojowego z komunikacja RS lub tradycyjna
możliwość podłączenia modułu ST-65 GSM
możliwość podłączenia modułu ST-505 ETHERNET
możliwość sterowania dwoma zaworami za pomocą dodatkowych modułów ST-61 v4 lub ST-431n

 

 

DOSTOSOWANIE STRONY PODAJNIKA

Nowatorskie rozwiązanie wykonania paleniska kotła Klaster 5 umożliwia dostosowanie przez Klienta strony, z której będzie zamontowany podajnik z zasobnikiem. Korpus kotła posiada zaślepkę montażową podajnika ślimakowego, którą samemu można przemontować. Dodatkowo specjalnie opracowane wymiary elementów korpusu, podajnika i zasobnika gwarantują łatwość wykonania tej czynności.

 

DOSTOSOWANIE WYLOTU KOMINA

W kotłach KLASTER 5, każdy Klient ma możliwość zmiany wylotu komina z tylnej ściany na górę kotła. Zmiany dokonuje się poprzez przekręcenie odpowiedniej zaślepki i dokręcenie wylotu czopucha. Dodatkowo poprzez możliwość zastosowania kolana kominowego można uzyskać zarówno na ścianie tylnej jak i na górze kotła wylot w prawą lub lewą stronę. Takie rozwiązanie zapewnia uniwersalność naszych produktów i daje szerokie możliwości montażowe. Dodatkowo wylot czopucha posiada dodatkowe boczne czyszczenia. W prezentowanym kotle "puszka" czopucha schowana jest pod blachą izolacyjną z tyłu kotła.

Model kotła: KLASTER 5
Typ kotła: z podajnikiem ślimakowym
Znamionowa moc cieplna [kW]: 23
Moc minimalna [kW] : 7
Powierzchnia grzewcza kotła [m2]: 2,8
Ogrzewana pow. [m2]: 200 - 250
Sprawność cieplna [%]: 92
Temp. wody na zasilaniu min./max. [OC] : 65 - 90
Ciśnienie robocze max [bar]:: 1,5
Stosowany opał: ekogroszek
Wymagany ciąg spalin [Pa]: 18
Wymagany przekrój otworu komina [cm2]: 300
Wymagana wysokość komina [m]: 4 - 6
Pojemność wodna kotła [dm3]: 105
Wymiary czopucha [mm]: fi 160
Średnica zasilania i powrotu [cale]: 1 1/4
Napięcie zasilania [V]: 230
Średni pobór mocy [kW]: 0,132

OPIS BUDOWY KOTŁA

Kocioł Klaster 5 o mocy 23 kW jest konstrukcją stalową, spawaną. Wykonany jest z blachy stalowej 5mm gat. P265GH. (wewnętrzne) oraz 4mm S235 (zewnętrzne) Wszystkie boczne ścianki komory spalania chłodzone są wodą.W pierwszej kolejności spaliny przechodzą przez płytę wodną następnie przez płytę wermikulit tworzące poziomy kanał przepływowy. Górną ścianę komory paleniskowej stanowi stalowy panel konwekcyjny. Poprzez pionowy kanał przewałowy spaliny kierowane są do poziomego kanału konwekcyjnego, a następnie do układu poziomych ciągów płomieniówek, usytuowanych w górnej części kotła. Z płomieniówek spaliny przepływają do komory osadczej pyłu, skąd są odprowadzane do instalacji wyciągowej.

Podstawowymi elementami kotła są:

- korpus wodny - wykonany z blach stalowych spawanych elektrycznie. Połączenia sąsiadujących ścian wzmocnione są zespórkami. Blachy wewnętrzne korpusu omywane spalinami posiadają grubość 5 mm, natomiast blachy zewnętrzne korpusu posiadają grubość 4 mm.

- komora paleniskowa - w kształcie prostopadłościanu, w której zabudowany jest palnik retortowy. Górna oraz boczne ścianki komory spalania chłodzone są wodą, natomiast dolna powierzchnia popielnika zaizolowana jest płytą termoizolacyjną a następnie do kanału pionowego i poziomych ciągów konwekcyjnych usytuowanych w górnej części kotła. Dalej spaliny przepływają do komory osadczej pyłu skąd są odprowadzane do instalacji wyciągowej.

- retortowy palnik węglowy – zamontowany w dolnej części komory spalania, z boku kotła. Składa się z podajnika ślimakowego - napędzanego motoreduktorem - pobierającego paliwo z zasobnika i dostarczającego je do paleniska (retorty), gdzie realizowany jest proces spalania. Nad palnikiem zawieszony jest profilowany deflektor ceramiczny. Konstrukcja zespołu palnika umożliwia szybki jego montaż jak i demontaż. Odpady paleniskowe gromadzone są w kasecie popielnikowej umieszczonej poniżej palnika.

- zasobnik paliwa – zbiornik stalowy ze szczelnie zamykaną pokrywą, zamontowany jest na palniku w strefie podajnika..

- sterownik mikroprocesorowy - zamontowany w górnej przedniej części obudowy kotła. Sterownik umożliwia zaprogramowanie temperatury pracy kotła a także zaprogramowanie zmiany temperatury jego pracy w dowolnym czasie oraz dostosowanie mocy kotła do bieżącego zapotrzebowania. Sterownik dodatkowo wyposażony jest w czujnik kontroli pracy i awaryjnego wyłączenia kotła (STB), po przekroczeniu temperatury wody 95°C.

- wentylator nadmuchowy - przeznaczony do dostarczania odpowiedniej ilości powietrza do paleniska retortowego. Ilość dostarczanego powietrza jest zmienna, regulowana mikroprocesorowym sterownikiem, zależnie od bieżącej temperatury pracy kotła.

- izolacja termiczna kotła - wykonana jest z wełny mineralnej umieszczonej w kasetach z blach stalowych malowanych proszkowo (wersja premium) natomiast w wersji standard malowaniu proszkowemu nie podlegają boczne ściany izolacji termicznej.

 

STEROWANIE KOTŁEM PRZEZ INTERNET

Kiedy jesteśmy poza domem, systemem ogrzewania możemy zarządzać korzystając z aplikacji zainstalowanej na swoim smartfonie lub tablecie. Dzięki niej możliwe jest sprawdzenie co dzieje się w domu z każdego miejsca na Ziemi, o każdej godzinie w ciągu doby. Po instalacji aplikacji eModul można w pełni zintegrować swoje mobilne urządzenie z systemem inteligentnego domu. To daje użytkownikowi pełną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami podłączonymi do systemu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że prawie każdy człowiek bez przerwy nosi przy sobie swój telefon. Dzięki połączeniu z Internetem można sterować ogrzewaniem z każdego miejsca na świecie bez względu na to, czy jesteśmy setki kilometrów od domu na wakacjach, czy odpoczywamy w swoim ogrodzie na terenie posesji. W przypadku zarejestrowania większej liczby modułów możemy między nimi płynnie przechodzić tak, jakbyśmy zmieniali kanały na pilocie telewizora.

Dzięki nowoczesnej technologii z naszym domem możemy się komunikować z dowolnego miejsca na świecie. Mało tego. Dom sam się z nami skontaktuje, jeśli tylko będziemy tego potrzebować. Dzięki aplikacji możemy wprost na swoje urządzenie mobilne otrzymać powiadomienie o awariach oraz zdarzeniach, które zarejestrował system, a dzięki konkretnym opcjom decydować, jaka ma być temperatura o określonej godzinie.

Możliwe jest sterowanie wszystkimi czujnikami i nastawami, podgląd ustawień i pełna kontrola nad sterownikiem i kotłem. Mamy podgląd na strefy obszarów grzewczych a także strefy czasowe pracy sterownika.

 

KLASTER 5 - 23 kW - WYMIARY

 

 

WYMIARY KOTŁA WEDŁUG POWYŻSZEGO RYSUNKU

 • A: 855 mm
 • B: 1065 mm
 • C: 660 mm
 • D: 1245 mm
 • E: 1510 mm
 • F: 665 mm
 • G: 545 mm
 • H: 160 mm
 • I: 1510 mm

 

 

RZUTY I PRZEKROJE KOTŁA

 

PROGRAM DOFINANSOWAŃ I DOPŁAT NA WYMIANĘ KOTŁÓW

Kotły z dotacją. Oferowane przez naszą firmę kotły 5 KLASY i ECODESIGN należą do nowoczesnych urządzeń grzewczych, które objęte są programami dopłat i dofinansowań związanych z wymianą urządzeń grzewczych na nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła.

Podstawowym celem Programu ograniczenia niskiej emisji jest systemowe ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery, poprzez kompleksową likwidację istniejących, nieefektywnych źródeł ciepła. Założony cel osiąga się poprzez wprowadzenie systemu dotacji dla odbiorców, którzy zamieniają stare nieefektywne źródła ciepła na ekologiczne, energooszczędne urządzenia grzewcze oraz odnawialne źródła energii - układy solarne.

Założony cel osiąga się poprzez wprowadzanie:
- ekologicznych, energooszczędnych urządzeń grzewczych
- odnawialnych źródeł energii (biomasa, układy solarne i inne)
- możliwość realizacji kompleksowych

Firma Grobelny w swojej ofercie posiada kotły spełniające najwyższe wymagania stawiane urządzeniom grzewczym do których należy prezentowany kocioł 5 KLASY z serii GROPEL jednocześnie spełniający założenia dyrektywy ECODESIGN na rok 2020.

UWAGA !!!

Producent zastrzega sobie prawo zmian technicznych, konstrukcyjnych i dokumentacji kotła, związanych z jego stałą modernizacją i udoskonalaniem.