Kocioł z podajnikiem na ekogroszek KLASTER 5 - 5 Klasa - EcoDesign - 12 kW

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: GROBELNY
  • Waga: 330 kg
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY
  • Cena netto: 9 674,80 zł 11 900,00 zł

Parametry kotła KLASTER znajdują się
w poniższym opisie

 

MOŻLIWOŚCI STEROWNIKA CUMULUS

Sterowanie kotłem podajnikowym
Obsługa wentylatora
Obsługa pompy C.O.
Obsługa pompy CWU
Obsługa pompy zaworu
Sterowanie zaworem mieszającym
Obsługa wielu modułów zaworu
Sterowanie pogodowe
Obsługa przez Internet
Obsługa termostatu pokojowego zaworu
Obsługa termostatu pokojowego C.O.
Zewnętrzny czujnik temperatury
Strefy czasowe C.O.
Strefy czasowe CWU
Strefy czasowe zaworu
Kontrola poziomu paliwa (programowa i sprzętowa)
Obsługa zegara
Sygnalizacja dźwiękowa
Dodatkowe tryby działania
Możliwość rozbudowy

 

DOSTOSOWANIE STRONY PODAJNIKA

Nowatorskie rozwiązanie wykonania paleniska kotła Klaster 5 umożliwia dostosowanie przez Klienta strony, z której będzie zamontowany podajnik z zasobnikiem. Korpus kotła posiada zaślepkę montażową podajnika ślimakowego, którą samemu można przemontować. Dodatkowo specjalnie opracowane wymiary elementów korpusu, podajnika i zasobnika gwarantują łatwość wykonania tej czynności.

Model kotła: KLASTER 5
Typ kotła: z podajnikiem ślimakowym
Znamionowa moc cieplna [kW]: 11
Moc minimalna [kW] : 3,3
Powierzchnia grzewcza kotła [m2]: 1,5
Ogrzewana pow. [m2]: 50 - 150
Sprawność cieplna [%]: 92
Maksymalna temperatura wody [OC]: min. 45 - max. 90
Ciśnienie robocze max [bar]:: 1,5
Stosowany opał: ekogroszek
Pojemność zasobnika paliwa [kg]: 109
Wymagany ciąg spalin [Pa]: 15
Wymagany przekrój otworu komina [cm2]: 200
Wymagana wysokość komina [m]: 4 - 6
Pojemność wodna kotła [dm3]: 68
Wymiary czopucha [mm]: fi 160
Średnica zasilania i powrotu [mm]: 60,3
Długość kotła (głębokość) [mm]: 800
Wysokość kotła [mm]: 1200
Szerokość z podanikiem [mm]: 1100
Napięcie zasilania [V]: 230
Średni pobór mocy [kW]: 0.132

OPIS BUDOWY KOTŁA

Kocioł Klaster 5 11 kW z retortowym palnikiem węglowym jest kotłem niskotemperaturowym i przeznaczony jest do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90 ° C. i ciśnieniu maksymalnym 0,15 Mpa. Znajduje on zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych i usługowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich itp. Kocioł typu może być stosowany wyłącznie w instalacji systemu otwartego zabezpieczonego hydraulicznie zgodnie z normą PN-91/B-02413 „Ogrzewnictwo i ciepłownictwo. Zabezpieczenia urządzeń ogrzewań wodnych systemu otwartego. Wymagania", oraz może pracować zarówno w układzie grawitacyjnym (jako zasadniczym), jak i w układzie pompowym.

Kocioł Klaster 5 o mocy 11 kW, jest konstrukcją stalową, spawaną. Wykonany jest z blachy stalowej przeznaczonej do produkcji kotłów.

 

SCHEMAT I PRZEKRÓJ KOTŁA KLASTER 11 kW

Podstawowymi elementami kotła są:

- korpus wodny - wykonany z blach stalowych spawanych elektrycznie. Połączenia sąsiadujących ścian wzmocnione są zespórkami. Blachy wewnętrzne korpusu omywane spalinami posiadają grubość 5 mm, natomiast blachy zewnętrzne korpusu posiadają grubość 4 mm.

- komora paleniskowa - w kształcie prostopadłościanu, w której zabudowany jest palnik retortowy. Wszystkie boczne ścianki komory spalania chłodzone są wodą. Górną ścianę komory paleniskowej stanowi stalowy poziomy panel konwekcyjny wyłoŜony od dołu płytą ceramiczną.

- wymiennik ciepła – powyżej panelu zabudowane są przeciwstawnie następne dwa poziome panele konwekcyjne, tworzące 3-ciągowy kanał przepływowy dla spalin. Następnie spaliny kierowane są poprzez pionowy kanał przewałowy do układu poziomych dwurzędowych ciągów płomieniówek. Z płomieniówek dalej spaliny przepływają do komory osadczej pyłu skąd są odprowadzane do instalacji kominowej.

- retortowy palnik węglowy – zamontowany w dolnej części komory spalania, z boku kotła. Składa się z podajnika ślimakowego - napędzanego motoreduktorem - pobierającego paliwo z zasobnika i dostarczającego je do paleniska (retorty), gdzie realizowany jest proces spalania. Konstrukcja zespołu palnika umożliwia szybki jego montaż jak i demontaż. Odpady paleniskowe gromadzone są na dnie komory paleniskowej,(poniżej palnika).

- zasobnik paliwa – zbiornik stalowy ze szczelnie zamykaną pokrywą, zamontowany jest na palniku w strefie podajnika.

- sterownik mikroprocesorowy - zamontowany w górnej przedniej części obudowy kotła. Sterownik umożliwia zaprogramowanie temperatury pracy kotła, a także zaprogramowanie zmiany temperatury jego pracy w dowolnym czasie oraz dostosowanie mocy kotła do bieżącego zapotrzebowania. Sterownik dodatkowo wyposażony jest w czujnik kontroli pracy i awaryjnego wyłączenia kotła (STB), po przekroczeniu temperatury wody 95°C.

- wentylator nadmuchowy – mocowany do palnika, przeznaczony do dostarczania odpowiedniej ilości powietrza do paleniska retortowego. Ilość dostarczanego powietrza jest zmienna, regulowana mikroprocesorowym sterownikiem, zależnie od bieżącej temperatury pracy kotła.

- izolacja termiczna kotła - wykonana jest z wełny mineralnej umieszczonej w kasetach z izolacyjnych blach stalowych.

 

 

DOSTOSOWANIE WYLOTU KOMINA W KOTLE

 

 

TABELA PORÓWNAWCZA PARAMETRÓW TECHNICZNYCH KOTŁÓW KLASTER

 

Firma Grobelny w swojej ofercie posiada kotły spełniające najwyższe wymagania stawiane urządzeniom grzewczym do których należy prezentowany kocioł 5 KLASY z serii KLASTER jednocześnie spełniający założenia dyrektywy ECODESIGN na rok 2020.