Kocioł SLIM GROPEL moc 20 kW - 5 Klasa EcoDesign - podwyższony standard A+

Parametry kotła SLIM GROPEL znajdują się
w poniższym opisie.

UWAGA !!! Kocioł w prezentowanej wersji nie posiada zasobnika. Zbiornik dostępny jest jako osobny element.

 

W STANDARDZIE OTRZYMASZ
STEROWNIK TECH VENMA ST-976, KTÓRY POSIADA

- dotykowy wyświetlacz LCD
- wyraźne i intuicyjne menu
- obsługę 4 pomp w tym:
--- pompy co, cwu, obiegu podłogowego, pompy cyrkulacyjnej
- możliwość ustawienia tygodniowego planu pracy pomp
- sterowanie siłownikiem zaworu 3 lub 4 drożnego

 

 

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE DO STEROWNIKA

- panel pokojowy przewodowy
- panel pokojowy bezprzewodowy RS
- moduł internetowy LAN przewodowy
- moduł internetowy WiFi bezprzewodowy

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: GROBELNY
 • Waga: 350 kg
 • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY
 • 18 870,00 zł
 • szt.

Oryginalne produkty od producenta GROBELNY a także licencjonowane urządzenia sterujące i osprzęt zamienny.

OPIS PRODUKTU

Kocioł grzewczy, z automatycznym podajnikiem paliwa posiada korpus wodny wykonany z blach stalowych łączonych ze sobą metodą spawania. Blachy wewnętrzne korpusu kotła omywane spalinami posiadają grubość 6 mm. Blachy zewnętrzne korpusu posiadają grubość 4mm.W komorze paleniskowej kotła zamontowany jest palnik peletowy. Odpady paleniskowe gromadzone są w przestrzeni popielnikowej poniżej palnika. Komora paleniskowa o kształcie owalnym posiada w górnej części strop stanowiący poziomy wymiennik rurowy dwu ciągowy. Nad palnikiem peletowym w górnej części komory paleniskowej między palnikiem a stropem zamontowano płytę termiczną. Płyta stanowi poziomy przepływ spalin. Nad stropem wymiennika rurowego znajduje się pozioma komora wymiennika z zamontowaną jedno-płaszczową dwu-ciągową przegrodą. Wymiennik z poziomą komorą w kształcie owalu w części nawrotnej łączy się z poziomym wymiennikiem rurowym. Za poziomym wymiennikiem rurowym w jego tylnej części znajduje się pionowa komora osadcza pyłu połączona z czopuchem. Spaliny z komory paleniskowej przez poziome rury wymiennik rurowy –płomieniówkowy przepływają do wymiennika z poziomą komorą oraz przez jedno-płaszczową komorę kierującą przepływ poziomy z nawrotem spalin w kierunku poziomego wymiennika rurowego-płomieniówkowego. Z wymiennika rurowego spaliny przepływają do komory osadczej zakończonej czopuchem. W przedniej części kotła zamontowano drzwiczki obsługowe (popielnikowe, paleniskowe oraz wyczystkę poziomej komory oraz wymiennika rurowego). Do czyszczenia komory osadczej pyłu służy wyczystka w czopuchu. Kocioł w tylnej części wyposażony jest w dwa króćce zasilające i jeden powrotny G 1 ¼ cala oraz króciec spustowy ¾ cala. Wymiennik kotła zaizolowany jest wełną mineralną w stalowej malowanej obudowie. Zasobnik paliwa umieszczony jest nad wymiennikiem cieplnym kotła. Paliwo z zasobnika do palnika podawane jest automatycznie podajnikiem peletowym napędzanym motoreduktorem. Palnik umieszczony jest w przednich drzwiczkach kotła. Komora paleniska znajduje się w części komory paleniskowej kotła. W komorze paleniskowej palnika umieszczone jest ruszt samoczyszczący z otworami doprowadzającym powietrze do procesu spalania. Pracę kotła i proces spalania paliwa nadzoruje mikroprocesorowy regulator. Regulator współpracuje z czujnikiem temperatury oraz ogranicznikiem temperatury bezpieczeństwa. Czujniki zanurzone są w studzienkach pomiarowych kotła.

STEROWANIE KOTŁEM PRZEZ INTERNET

Kiedy jesteśmy poza domem, systemem ogrzewania możemy zarządzać korzystając z aplikacji zainstalowanej na swoim smartfonie lub tablecie. Dzięki niej możliwe jest sprawdzenie co dzieje się w domu z każdego miejsca na Ziemi, o każdej godzinie w ciągu doby. Po instalacji aplikacji eModul można w pełni zintegrować swoje mobilne urządzenie z systemem inteligentnego domu. To daje użytkownikowi pełną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami podłączonymi do systemu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że prawie każdy człowiek bez przerwy nosi przy sobie swój telefon. Dzięki połączeniu z Internetem można sterować ogrzewaniem z każdego miejsca na świecie bez względu na to, czy jesteśmy setki kilometrów od domu na wakacjach, czy odpoczywamy w swoim ogrodzie na terenie posesji. W przypadku zarejestrowania większej liczby modułów możemy między nimi płynnie przechodzić tak, jakbyśmy zmieniali kanały na pilocie telewizora.

Dzięki nowoczesnej technologii z naszym domem możemy się komunikować z dowolnego miejsca na świecie. Mało tego. Dom sam się z nami skontaktuje, jeśli tylko będziemy tego potrzebować. Dzięki aplikacji możemy wprost na swoje urządzenie mobilne otrzymać powiadomienie o awariach oraz zdarzeniach, które zarejestrował system, a dzięki konkretnym opcjom decydować, jaka ma być temperatura o określonej godzinie.

Możliwe jest sterowanie wszystkimi czujnikami i nastawami, podgląd ustawień i pełna kontrola nad sterownikiem i kotłem. W kotłach na pellet możliwe jest również automatyczne rozpalanie i gaszenie palnika. Mamy podgląd na strefy obszarów grzewczych a także strefy czasowe pracy sterownika.

O KOTLE GROPEL

Kocioł SLIM GROPEL 5 KLASY posiada podwyższony standard i spełnia wymagania klasy 5 (najwyższa) wg normy PN-EN 303-5:2012 w zakresie sprawności cieplnej, granicznych wartości emisji zanieczyszczeń, restrykcyjnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa a także spełnia wymagania ekoprojektu (EcoDesign) określone Rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe. Kotły te charakteryzuje wysoka sprawność pow. 92% oraz efektywność procesu spalania dzięki zastosowaniu w konstrukcji wymiennika w postaci płomieniówek (rury).

PROGRAM DOFINANSOWAŃ I DOPŁAT NA WYMIANĘ KOTŁÓW

Kotły z dotacją. Oferowane przez naszą firmę kotły 5 KLASY i ECODESIGN należą do nowoczesnych urządzeń grzewczych, które objęte są programami dopłat i dofinansowań związanych z wymianą urządzeń grzewczych na nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła. Podstawowym celem Programu ograniczenia niskiej emisji jest systemowe ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery, poprzez kompleksową likwidację istniejących, nieefektywnych źródeł ciepła. Założony cel osiąga się poprzez wprowadzenie systemu dotacji dla odbiorców, którzy zamieniają stare nieefektywne źródła ciepła na ekologiczne, energooszczędne urządzenia grzewcze oraz odnawialne źródła energii - układy solarne.
Założony cel osiąga się poprzez wprowadzanie:
- ekologicznych, energooszczędnych urządzeń grzewczych
- odnawialnych źródeł energii (biomasa, układy solarne i inne)
- możliwość realizacji kompleksowych
Firma Grobelny w swojej ofercie posiada kotły spełniające najwyższe wymagania stawiane urządzeniom grzewczym do których należy prezentowany kocioł 5 KLASY z serii GROPEL jednocześnie spełniający założenia dyrektywy ECODESIGN na rok 2020.

CECHY SZCZEGÓLNE KOTŁA SLIM GROPEL

 • możliwość udziału w programach dofinansowania zakupu kotła
 • idealne rozwiązanie dla budynków o powierzchni 150-200 m2
 • kompaktowe wymiary umożliwiające montaż i eksploatację w małej kotłowni
 • proste czyszczenie i obsługa
 • zakres mocy od 15 do 25 kW

WYPOSAŻENIE ZESTAWU GRZEWCZEGO GROPEL

 • palnik peletowy, samoczyszczący renomowanej firmy VENMA
 • automatyczny ruszt ruchomy oczyszczający palenisko nadmuchowe
 • sterownik TECH VENMA typ ST-976